Studijuojant man geriausiai sekėsi užduotys, kur tereikėjo pritaikyti algoritmus. Išmoksti taisykles ir žinai, kaip spręsti diferencialines lygtis. Išmoksti teoremos formuluotę ir įrodymą, ir viskas aišku. Matematika logiška, tuom ji man ir patinka. Visos išvados išplaukia iš aiškiai išdėstytų ir pagrįstų argumentų.
Ieškau aiškių teoremų, taisyklių, išvadų motinystėje. Tikslieji mokslai čia visai ne pakeliui. Mano matfizas, kombinatorika, geometrija, programavimas, algebra ir funkcinė analizė nepadeda.
Vakar turėjau nuotolinę konsultaciją pavadinimu ”Nu(si)raminimo skambutis” su miego konsultante. Ji pasakė tai, ką širdy gerai žinau, tik susitaikyti sunku. Nėra instrukcijų ir taisyklių, kurias galima pritaikyti visiems vaikams. Vaikai nėra pas visus vienodi įrankiai, jie unikalūs; ir geriausia yra tiesiog pasitikėti jais ir savimi. Skamba priimtinai, bet kai sūnelis 9h dieną būdrauja (o internete rašo, kad būdravimo intervalai ~45min), tai eini iš proto ir galvoji ”dieve ką aš blogai darau”. Konsultacijos norėjau, nes neramu, kad Kamiliukas užmiega arba intensyviai migdomas (ty supuojamas) nešioklėje, arba po ilgo maratono žindymo (~2-3h kone non stop valgydamas). Kartais – vežime, bet sunkiai ir paskutiniu metu labai retai. Pasidaro baisu, kad visą gyvenimą reikės su juo šokinėti nešioklėje arba kad man papai nukris nuo to ilgo žindymo (vis dar skauda, bet tik pirmas dvi minutes žindant. Na ir praėjus valandai, pavargstu).
Spėlioju, kokius vaikus loterijoje išstrauks draugai ateity. Linkiu tų išrinktųjų, kur užmiega patys paguldyti savo lovelėje. Bet linkiu ir supratimo, kokie visi skirtingi! Man vis dar kartais atrodo, kad jei Kamiliukas neužmiega vežime, tai aš kažką blogai padariau, kažkur suklydau.
Šis įrašas iš tikrųjų daugiausiai pasakoja apie amžiną mamų kaltę. Visos mamos nori būti tobulos savo vaikams, nori nepadaryti klaidų. Turi praeiti kažkiek laiko, kol susitaikai, jog kad ir kaip stengsies, vis tiek padarysi daugybę klaidų. Ir nepaisant to savo vaikui vis tiek būsi pati geriausia mama 🙂

***
Mums jau mėnesis! Ir tai reiškia, kad Kasparas ryt grįžta į darbą. Labai bijau, kad nesusitvarkysiu viena…
Abu sutariam, kad šis mėnuo buvo mums ypatingas team building’as. Kaip koks pabėgimo kambarys, kur tavo tikslas užmigdyti sūnelį ir pabėgt 😀 Mano nuomone, ši patirtis mus dar labiau suartino.
Ką veikia mėnesio kūdikis? 12h per parą miega, 3h verkia / keičiam sauskelnes / rėkia / migdom, o likusias 9h valgo.
***

**
Mano pirmasis pūkuotas vaikas Rubiukas.. Vakar iškrito pro balkoną į gatvės pusę. Gyvas, veterinarė sužalojimų nepastebėjo (truputį sužeista kojytė ir įsikando į liežuvį). Iškrito man matant, apačioje nejudėjo, Kasparas per minutę išlėkė žemyn ir jį pasiėmė. Turėjau nedidelę panikos atakėlę, bet teko susivaldyti, nes Kamiliukas kaip tik ant rankų buvo. Krentančio Rubio vaizdinys stovi akyse kaip baisus košmaras…
***

Įrašo “Duokite man instrukcijas” komentarų : 1
Čia Tu teisi miela Ievute: nėra jokiu algoritmu vaikams auginti…
Jeigu Tave kiek nuramins: kad kaip nors uzmigdytumem mūsų pirmagimį Mindaugą nakčiai, sesdavom į automobilį- tetis už vairo, aš ant užpakalines sėdynes su vaiku ir važinėdavom kokia valanda, kol vaikas imigdavo… Kiti būdai neveikė…Laikai keičiasi, bet atrodo problemos su vaikais lieka tos pačios 😂
P.S. esi ne tik gabuole matematikoj, bet turi talentą rašyti!!! Ir nuotraukos labai gražios ❤️ Rubiui linkėjimai: Freudas pasakytu- katinukas dabar gauna mažiau dėmesio, nenuostabu, kad pasąmoningai iškrito per balkona. Achtung!!! Nepamiršti Kasparo. Jam irgi kaip draugui/ partneriui/ meilei reikia dėmesio ❤️